Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Як у Дніпрі звичайні автівки перетворюють на електромобілі

В Європі їх сотні тисяч. Ці автівки більш економічні та екологічні. Йдеться про електромобілі. Про переваги та недоліки електрокарів говорили у програмі “Твій вечір” на каналі Дніпро TV.

“Ідея виникла через бажання зекономити. Зекономити у бізнесі, на підприємстві, там, де я працюю. Ну і через моє захоплення електромеханікою. За однією з професій я – електромеханік. Тому це хобі, яке вже пов’язане безпосередньо з роботою”, – розповів розробник електромобіля Ченбау Кім. 

Розробкою електрокару займалася ціла команда. “Ми розпочали розробку у 2018 році. За цей час ми зробили вже 12 автомобілів і проїхали з Дніпра до Берліна. Це була подорож довжиною майже 5 тисяч кілометрів. За цей час наші машини проїхали – я думаю, якщо всіх разом брати – вже понад 200 тисяч кілометрів, – розповів розробник. – Наші машини працюють у службі доставки Глово та таксі. І я сюди приїхав такою машиною. Також ми готуємося до стартапу, до проекту виробництва українських електромобілів. Ми створили свій український двигун, спільно з підприємствами, звичайно. Зараз ми його вдало випробовуємо та незабаром, я думаю, ми запустимо його у виробництво”.

У Дніпрі з кожним роком зростає кількість електрокарів на дорогах. “Насправді, це дуже класно і от черговий раз хочеться подякувати пану Чену за те, шо Україна не відстає у цьому процесі. За те, що у нашому місті є такі люди, котрі намагаються відновити наш автопром”, – заявив заступник директора департаменту, начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Ярослав Крисько.

Але все, що робить людина, залишає вуглецевий слід. “Зокрема, електрокари також.   Почнемо з того, що електрокар протягом шести місяців після його виходу на автомобільні шляхи здійснює викиди тих шкідливих речовин, які були нанесені йому під час обробки. Тобто це покриття батареї, це покриття внутрішніх деталей, це покриття кузова. Тобто, певний викид йде. Також дуже важливо, як саме отримана електрична енергія для його зарядки. Тому що, наприклад, світовий лідер по фактичному виробництву електрокарів і викристання електрокарів – Кітай – там з цим велика проблема. Вона полягає у тому, що в основному електроенергія виробляється на теплових електричних станціях. Тобто, за допомогою спалювання вугілля і, відповідно, ця електрика не зовсім є екологічною. Якщо, наприклад, взяти розвинені країни світу, то у цьому питанні особливо передовими є скандинавські країни. Там електрику виробляють за допомогою альтернативних джерел енергії: це є вітрова енергетика, енергія, яку виробляють за допомогою води  і сонячних батарей”, –  сказал Ярослав Крисько

Перевагами електрокарів є відсутність викидів. “Фактично, внаслідок роботи електродвигуна, утворюється нуль викидів. Якщо ми, наприклад, візьмемо бензиновий двигун, це є 278 кг забруднюючих речовин на 1 т. спаленого палива. Якщо, наприклад, взяти газобалонне обладнання, це вже йде 154 кг на 1 т. скрапленого газу. Тобто там, відповідно, викидів йде нуль”, – розповів представник міської ради.