Site icon Телеканал «ДніпроTV»

«Електробудинки Дніпра будуть забезпечені генераторами», — Геннадій Корбан

Інтерв’ю голови Штабу оборони Дніпра Геннадія Корбана для ДніпроTV.
https://www.youtube.com/watch?v=r-siPQwqnVU
Доводять вірність господареві: агресивність ворога на Донбасі пов’язана з розбірками у росії

– Почнемо з того, що відбувається на війні. Місяць тому офіційні особи Заходу – Столтенберг та інші – говорили про те, що мета путіна – «заморозити» війну до весни. Але тривають запеклі бої на Донбасі, гори трупів російських зеків та мобілізованих. Соледар, Бахмут, Кремінна: наскільки там критична ситуація і як її розвиток може вплинути на перспективи війни?
Критична ситуація полягає в тому, що вони продовжують намагатися прорвати нашу оборону і кидають для цього просто незрівнянні сили. Зазнають величезних втрат. Там справді все, як кажуть і пишуть у всіх інформаційних каналах, усе засіяне трупами, гори трупів – у Соледарі, у Бахмуті. Вони продовжують натиск, продовжують свою атаку, продовжують вимотування, тактику на вимотування, і тому кидають все.
Крім цього, я вважаю, що такий агресивний наступ, який вони намагаються розвинути на цих напрямках, насамперед пов’язаний з їхньою внутрішньополітичною ситуацією. Ми бачимо, що в них знову триває зміна командування. Очевидно є групи впливу, такі як «вагнер»-пригожин, такі як Кадиров, які критикували попереднє командування російської армії, і очевидно, як альтернативу, пропонували цього суровікіна, якого зараз путін відсторонив.
Тому всі ці потуги пов’язані не лише з їхнім бажанням захопити та зруйнувати нашу територію та прорвати лінію оборони, але ще є внутрішньополітична ситуація, яка відбувається у росії серед військових, серед груп впливу на путіна. Ось таким чином вони намагаються один одного випередити, довести вірність своєму господареві, довести здатність досягати якихось цілей і так далі, і так далі.
Тож спостерігаємо.
Звісно, важка ситуація. Наші війська тримаються і сподіваємося, вони стримають оборону на цих ділянках.

За зміною командування в росії піде зміна тактики, але фронт вони навряд чи розширять

– Раптове усунення путіним суровікіна та призначення герасимова з формулюванням «розширення масштабу завдань операції». Поки військові аналітики та політологи губляться у здогадах, можливо, у Вас, як досвідченого менеджера, є версії, навіщо ці кадрові ігри? І «розширення масштабу» – блеф чи реальні плани на ескалацію?

Оскільки йде внутрішньополітичні розбірки всередині росії між військовими групами впливу, в даному випадку Соледар, Бахмут – точки, які є ключовими моментами для цих груп впливу, які намагаються переконати в чомусь свого господаря путіна, у тому чи іншому — хто ефективніший, хто менш ефективний у цій ситуації.
Щодо розширення фронту. Лінія фронту досить велика в нашій країні, на жаль. Тому її, як кажуть, розширювати нікуди. Можна лише звужувати. Тож що я можу сказати? Давайте дивитись. Тут складно давати оцінки, особливо у ситуаціях, коли працюють військові. Тому подивимося, що відбуватиметься у росії, з урахуванням того, що йде зміна командування. Очевидно, піде за цим зміна тактики. Вони часто змінюють тактику, ми це бачимо. І побачимо, що буде далі.

«Мавікі», зимова форма, генератори – підтримка Дніпра військовим йде постійно

– Кілька місяців тому Ви говорили, що «генерал мороз» дасть шанс і нам, і ворогові. Головне – хто краще готовий. Тому Дніпро так багато приділяє уваги зимовій формі, буржуйкам, генераторам для ЗСУ. І ось морози прийшли, наше місто продовжує допомагати. Як зараз із цим справи, чи всього вистачає?
На війні завжди чогось не вистачає і багато чого не вистачає, ми це з Вами знаємо. Але насправді місто дуже багато допомагає, і насамперед це транспорт, вантажівки, пікапи – традиційні позиції, які ми завжди передаємо військовим. Нині у великому дефіциті літальні засоби типу «Мавік» – дрони. Ми до нового року передали великі партії військовим, і зараз закупили нові партії. Найближчим часом мер міста передаватиме різним підрозділам, зокрема, «Мавікі» тощо. А також зимову форму, гуму, акумулятори, малопотужні генератори для військових, які вони споживають.
Тому всі ці речі залишаються незмінними, допомога йде постійно, ми не піаримо цю ситуацію. Вони спокійно приїжджають, залишають заявки та отримують за цими заявками те, що їм потрібно.

Допомога ППО та автономність критичної інфраструктури: як Дніпро захищається від ракетних атак рашистів

– Зараз Дніпро та вся Україна у напрузі від очікування чергової ракетної атаки росії. Минулої нашої зустрічі Ви говорили про нову тактику рашистів: спочатку Шахеди, потім ракети. Як місто готове їй протистояти?

Наскільки місто може протистояти? Насамперед надія на Протиповітряні сили оборони. На те, що вони збиватимуть, збиватимуть усі ракети, які летять у наш бік, та усі Шахеди. Це захист номер один і краще нічого не придумаєш.
Щодо заходів, які робить місто в цьому напрямку. Ми робимо багато різних заходів, у тому числі допомагаємо ППО. Щодня вони дають якісь заявки на блоки, на те, на це. І багато споживають допомоги. І місто взагалі ні в чому не відмовляє силам протиповітряної оборони.

Електробудинки Дніпра будуть забезпечені генераторами

Що стосується заходів всередині міста, пов’язаних з критичною інфраструктурою: ми продовжуємо забезпечувати. На сьогодні всі великі котельні, всі водонасосні станції, всі забезпечені великими генераторами. Навіть зараз. Вчора було екстрене відключення електроенергії через брак потужності в системі і, по суті, ми втримали всі котельні та всі насосні станції. Так, було багато аварійних ситуацій, з якими справляється аварійна служба. Але найголовніше, що критична інфраструктура починає набувати певної автономності, і навіть при відключенні світла великі котельні та водонасосні станції вже не відключаються.
А найближчим часом ми таки плануємо поставити в електричні будинки так звані, їх близько трьохсот у місті, на дахові котельні свої генератори. І зараз мер проводить наради, проводить консультації, і на найближчій сесії виділятимуться гроші на закупівлю додаткових генераторів для електричних будинків.

У Пунктах незламності шкіл дніпряни зможуть готувати собі їжу у блекаут

– Знову про морози, але тепер у тилу. У мінусову температуру, на жаль, у Дніпрі продовжуються екстрені відключення світла. Людей хвилює, що разом зі світлом пропадають тепло та вода. Чим їм можна допомогти?
Про це я й говорив у попередньому питанні. Я говорив про те, що справді великі котельні всі забезпечені генераторами — великими, потужними. Там від 150 кіловат до мегавата. Великі котельні всі з генераторами і працюють у момент відключення.
Те саме водонапірні комунікації всі забезпечені для того, щоб людям надходила вода.
Найближчим часом ми купуватимемо додаткові генератори для електричних будинків.
Також зараз забезпечуються школи, де утворені Пункти незламності – школи забезпечуються газовими балонами та плитами, варочними поверхнями для того, щоб люди у разі тривалої відсутності світла могли прийти до найближчої школи та приготувати собі їжу.
Всі ці заходи робляться, все це щодня обговорюється і мером, і Громадською радою на нарадах, і тому ми сподіваємося, що покращуватимемо це питання, спрощуватимемо життя людям у разі виникнення ось таких екстрених ситуацій, у разі виникнення обстрілів тощо. І так далі.

Вимагаємо, щоб енергокомпанії нарощували аварійні бригади

– Чи вдалося Громадській раді налагодити координацію між комунальними та приватними компаніями та структурами для оптимізації процесів у місті?
Між комунальними підприємствами це легше зробити, бо вони перебувають у прямому впливі міськради, і Громадська рада має контрольні функції над міською радою. Тому ми можемо впливати на комунальні служби абсолютно спокійно, відкрито, і допомагати людям, так би мовити, у їхніх бідах.
Що стосується приватних компаній ЦЕК, ДТЕК, можу сказати, що вони вже набагато краще спілкуються з міськрадою та з комунальними службами. Але, як і раніше, їм не вистачає або ресурсів якихось, або якості спілкування з людьми для того, щоб людям пояснювати і пояснювати.
Крім того, багато аварійних ситуацій, що відбуваються у під’їздах, у щитових. Міськрада не може сама без присутності ДТЕКу або ЦЕКу робити ремонти. І тому ми тут залежимо від аварійних служб цих приватних компаній. Звичайно, ми вимагали, щоб вони нарощували аварійні служби, брали людей на роботу для того, щоб було більше аварійних бригад і можна було ліквідувати одночасно аварії в різних місцях.
Тому ми продовжуємо цю роботу, ми продовжуємо напружувати ці компанії, і ніхто не послаблюватиме уваги в цьому питанні.

Довгоочікуваний ремонт доріг: місто готує список і чекає на дозвіл Камбіна

– У Вашому телеграм-каналі розпочався прийом скарг на стан доріг. Невже нарешті стане можливим хоча б найнагальніший ремонт, незважаючи на постанову Кабміну №590?

Справді, дороги минулого року ніхто не робив у місті, бо постанова 590 забороняла капітальний ремонт доріг. Але ми сподіваємося, цього року обіцяє начебто Кабінет Міністрів внести зміни до постанови 590 та дозволити капітальний ремонт доріг. Тому зараз план таких доріг, що потребують капітального ремонту, вже верстають служби міськради, складають список доріг. І якщо буде такий дозвіл, буде така зміна до 590-ї постанови, місто вийде і робитиме дороги, загалом, як і робило раніше для того, щоб людям було зручніше їздити, пересуватися. І не лише дороги, а й тротуари, внутрішньобудинкові території. Тож на це справді дуже великий попит і дуже багато уваги від мешканців міста з цього приводу. Ми все це бачимо, чуємо. Ми передаємо всі ці сигнали відповідним особам у Кабінеті Міністрів, та чекаємо від них реакції.

Про пам’ятники: я прихильник сучасного мистецтва, не ідеологій

– Яка ваша позиція щодо демонтажу імперських, у тому числі радянських пам’яток у місті? Які пам’ятники Вам хотілося б бачити в Дніпрі?
Я вам скажу чесно. Я, відверто кажучи, взагалі не задумуюсь на тему пам’яток. Я розумію, що може це має якесь моральне значення. Напевно, радянські пам’ятки давно потрібно було демонтувати у рамках декомунізації, ще за законом про декомунізацію. Щодо пам’яток різним діячам – це питання спірне, філософське. Тобто відверто: діячі, які проросійські, ну, певно, пам’ятники їм мають бути демонтовані. Ми бачимо, що ці процеси в місті відбуваються. Інша річ, які з них можуть бути залишені, які ні. Наприклад, пам’ятник Пушкіну, який був у нас у місті російському поетові Пушкіну, він свого часу робився за гроші катеринославської громади. Тому, розумієте, тут завжди є багато думок у цьому питанні. Я, чесно кажучи, намагаюся не вникати в ці теми і не займатися ними, бо є нагальніші питання, які цікавлять людей. А пам’ятники… Ви знаєте, ми завжди з ними встигнемо розібратися. Які знімати, які ставити.
Я взагалі прихильник сучасних інсталяцій, сучасного мистецтва. Тому мені дуже подобається, коли в місті чи в містах світу встановлюють великі, величезні сучасні інсталяції, які не символізують якоїсь ідеології чи якоїсь національної спрямованості — це просто сучасне мистецтво, яке прикрашає вулиці міста, площі міст тощо. Ось я прихильник таких мір.