Голова Громадської ради при міській раді Дніпра Геннадій Корбан в етері телеканалу ДніпроTV пояснив, що таке FPV-дрон та яке значення він має для українських військових на передовій.
— Нещодавно наш мер заявив, що місто збирається виділити кошти на українські розробки FPV-дронів, це можуть бути гранти чи конкурс. Звучить революційно і, напевно, силами громад було би реально створити величезну армію дронів. Чи можете Ви розповісти щось про цю ініціативу?
— Так, безперечно, ми давно про це говорили. Така потреба давно існує на фронті. Наші солдати потребують FPV-дрони.
Я хочу, щоб люди розуміли, що таке FPV-дрони, тому що всі говорять, але ніхто не пояснює, що це таке. Здебільшого FPV-дрон — це одноразовий дрон, який завдає удару по окопах або техніці противника, це одноразова витратна штука, недорога. Вартість FPV-дронів коливається умовно від 400 до 600-700 доларів залежно від виробника, від складності. Тому їх потрібно багато. Їх треба багато зробити. Здебільшого їх збирають із різних комплектуючих на території України, це в основному китайські комплектуючі, частина європейських комплектуючих. Їхніх виробників, на жаль, в Україні небагато. Я знаю близько чотирьох виробників. Деякі з них знаходяться у нашому регіоні, деякі — у столичному. Тому потрібно вибирати згідно із технічних характеристик.
Відповідно до тієї потреби, з якою звертаються військовослужбовці та бригади до мерії Дніпра, до Громадської Ради щодо надання їм допомоги, справді можна зробити висновок про те, що потреба у цих дронах висока. І зараз наші спеціалісти обирають цих виробників. Є ще проблема в тому, що здебільшого це не якісь заводи, які роблять серійно величезні партії. На жаль, це невеликі артілі, невеликі виробники, які в основному є приватними невеликими компаніями і ведуть приватний бізнес, і приватно збирають із різних компонентів дрони.
І тому ми запропонували офіційно всім їм взяти участь у програмі, яку хочемо зробити. Перша сума, яку оголосив мер, — це 20 мільйонів, це експериментальна сума. Звісно, якщо ми знайдемо виробника, який кваліфіковано вироблятиме ці машини й у достатній кількості, то, повірте мені, я думаю, що громада Дніпра має змогу купувати і великі партії таких дронів і відправляти їх на фронт нашим воїнам.
Щоб ви розуміли ще раз. FPV-дрон — це дрон-камікадзе. Тобто той, який одноразово використовується, бомбардує окопи, бомбардує техніку. Кадри, які ми часто бачимо в телеграм-каналах — прилітає дрон і врізається в БТР, або врізається в танк, або врізається в окоп, — це і є дрони FPV, тобто дрони-камікадзе.
Є ще більш складні FPV-дрони — це бомбери. Їх використовують менше, але в них теж є потреба, і ми такі дрони-бомбери замовляємо та шукаємо тих, хто представить найцікавіші технічні характеристики і пройде технічні випробування. Тому таку програму оголошено, мер її оголосив. Запевняю Вас, що у випадку, якщо знайдуться кваліфіковані виробники і в достатній кількості, ця програма буде розширена, і фронту буде надано допомогу FPV-дронами, як і тими дронами, якими ми допомагаємо досьогодні.
Ви знаєте, що Дніпро є, так би мовити, лідером у цьому русі. Ми купуємо найбільше дронів у країні. Це більше, ніж усі. Ніж Міністерство оборони, ніж інші мерії, ніж волонтери тощо, і так далі. В даному випадку мерія Дніпра, міськрада Дніпра, жителі Дніпра є лідерами у цьому питанні — у наданні допомоги дронами фронту. І ми утримуватимемо ці лідерські позиції, доки це дозволяють бюджетні кошти, кошти платників податків.
Читайте також: Дрони та інша техніка: військовим на передовій доправили чергову партію устаткування від Дніпра